Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem – seminarium inspirujące
22.02.2018 (czwartek), godz. 18:00-20:00
Szczere i stanowcze NIE jest często lepsze dla dziecka niż wymuszone TAK. Wiele konfliktów i trudności w rodzinie powstaje wtedy, gdy rodzice nie są w stanie odmówić dziecku, chociaż chcieliby to zrobić. Podczas seminarium dowiedzą się Państwo, na czym polega sztuka mówienia NIE. Wyjaśnię, że konfrontacja z odmową i sprzeciwem to jeden z warunków wychowania silnych i świadomych swojej wartości dzieci…
Podczas seminarium odpowiemy sobie na pytania:
Dlaczego mówienie NIE przychodzi nam z takim trudem?
Na czym polega sztuka odmawiania dzieciom?
Jakich słów używać, kiedy chcemy czegoś zabronić?
Jak radzić sobie z dziecięcą frustracją?
Czy rodzicielskie NIE może podlegać negocjacjom?
Czy dziecko też ma prawo mówić NIE swoim rodzicom?
Koszt inwestycji w relację: 49zł/osoby, 89zł/pary
Warunki uczestnictwa: zgłoszenie telefoniczne lub mailowe, wpłata oznacza rezerwacje miejsca (w siedzibie Centrum lub na konto)
Miejsce spotkania: Centrum Psychologiczne w Oleśnicy, ul. Słowackiego 5 (1 piętro)
Zapisy: w związku z ograniczoną liczbą miejsc, obowiązują zapisy: 500 344 005 lub biuro@dobrypsycholog.biz
Prowadząca:
Kim jestem?
Nazywam się Katarzyna Kubiczek i w pierwszej kolejności jestem mamą trójki dzieci. Gdy zostałam mamą, szybko zrozumiałam, że manipulacja i metody autorytarne, nie są tym, czym chciałabym siebie definiować. Trafiłam wtedy na książkę Jespera Juula i choć w pierwszym momencie zanegowałam to, o czym przeczytałam, szybko poczułam, że to jest to i od tamtej pory podążam tą drogą. Od tamtego czasu dużo się zmieniło, zostałam certyfikowaną trenerką Familylab*, posiadam certyfikat ukończenia szkolenia NVC, założyłam bloga http://coachingkubiczek.pl/, by w sieci wspierać rodziców chcących odejść od autorytarnego modelu wychowania dzieci, a także organizuję seminaria dla rodziców, podczas których dzielę się swoim doświadczeniem. Od tamtego czasu również dorosły moje dzieci, najstarszy stoi u progu nastoletniości. Przyglądam się naszym relacjom i czuję, że warto było. Choć bywało i nadal bywa bardzo ciężko, jestem przekonana, że idziemy w dobrym kierunku i to chciałabym puszczać w świat. Wiem jak bardzo motywują mnie takie spotkania, jak wiele siły dają i właśnie tą siłą i wiarą, że warto chcę się z Wami dzielić.
* Familylab – międzynarodowa organizacja założona przez duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula, zrzeszająca profesjonalistów pracujących z rodzinami i wychowawcami, którzy wyznają podobne, oparte na poszanowaniu godności ludzkiej, wartości i chcą w ten sposób współtworzyć zdrowsze i bardziej szczęśliwe społeczeństwo.www.family-lab.pl, www.jesperjuul.pl