fbpx

WITAJ W PRZESTRZENI

Tutaj możesz pobrać materiały, które pomogą Ci:

uspokoić umysł, odzyskać równowagę oraz odkryć swoją moc!

Czym Są Karty Zmiany

Chcesz coś zmienić w swoim życiu, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Masz wrażenie, że kręcisz się w kółko, próbujesz na różne sposoby, przez jakiś czas nawet idzie dobrze, ale prędzej czy później i tak utykasz?

Jeśli tak – to Karty Zmiany są dla Ciebie. To skuteczne narzędzie, które poprowadzi Cię krok po kroku tam, gdzie chcesz i ułatwi realizację Twoich celów oraz planów.

Karty sprawdzą się zarówno dla profesjonalistów pracujących w zawodach pomocowych, jak i dla osób na ścieżce rozwojowej. Skorzystaj z mojego doświadczenia, daj się poprowadzić kartom i oszczędzaj swój cenny czas.

Jak skorzystasz?

 • dowiesz się jak, krok po kroku, przejść proces zmiany tak, by zakończył się sukcesem
 • poczujesz więcej odwagi i pewności siebie w realizowaniu swoich celów
 • zyskasz więcej spokoju, dzięki czemu łatwiej będzie Ci świadomie zarządzać proces zmiany
 • zobaczysz, co powoduje, że utykasz, a co wspiera Twój rozwój, jeszcze lepiej poznasz siebie
 • nauczysz się, jak oswajać zmianę i brać za nią odpowiedzialność
 • przestaniesz tkwić w bezruchu, poczujesz motywację i (w końcu) ruszysz z miejsca
 • unikniesz błądzenia, frustracji i zaoszczędzisz mnóstwo czasu
 • jako specjalista zyskasz skuteczne i uniwersalne narzędzie do pracy z klientem

Instrukcja  używania Kart

Dla kogo?

 • dla osób, które chcą się rozwijać, iść do przodu i korzystać z życia w obszarze prywatnym i zawodowym
 • dla terapeutów, psychologów, coachów i specjalistów zawodów pomocowych, pracujących z klientami, zarówno indywidualnie jak i grupowo
 • dla osób w trakcie i po zakończeniu terapii, jako narzędzie podtrzymujące jej efekty

Co znajdziesz w środku?

70 kart, na które składają się 4 talie:

  • przygotowanie do zmiany
  • proces zmiany
  • utrwalenie zmiany
  • wspierające myśli na każdy dzień zmiany

Dodatkowo w zestawie znajdziesz praktyczny notatnik do pracy z kartami. (przy kartach drukowanych)

Jak używać kart?

 • ponieważ zmiana to proces, przechodź przez niego krok po kroku, zgodnie z kolejnością kart
 • używaj notatnika, zapisuj odpowiedzi na pytania z kart, oraz swoje wnioski, odczucia i refleksje
 • kiedy przyjdziesz już przez wszystkie karty, wracaj do nich losując intuicyjnie
 • jeśli potrzebujesz wsparcia – napisz wiadomość albo umów się na konsultacje

Dlaczego powstały Karty Zmiany?

Inspiracją do stworzenia kart były spotkania z klient(k)ami, zgłaszającymi się na konsultacje, bo chcą zmiany. Zaobserwowałam, że pewne elementy powtarzają się i wtedy zrodził się pomysł, by stworzyć narzędzie dostępne na co dzień. Karty zawierają najbardziej użyteczne i sprawdzone strategie, dzięki czemu Ty możesz uniknąć błądzenia, frustracji i zaoszczędzić czas.

Autorka

Joanna Kotulska – certyfikowana terapeutka, psycholożka, certyfikowana trenerka EFT, założycielka mindhill.pl, gdzie wraz z zespołem specjalistów wspiera klientów stacjonarnie i online.

 

Zmiana to rozwój, a rozwój to życie. Żyj pełniej.

konsultacja

Opinie

Karty Zmiany autorstwa Joanny Bartczak – Kotulskiej to bardzo ciekawe i praktyczne narzędzie dla specjalistów pracujących z klientami/pacjentami w procesie różnorodnych zmian. W pracy terapeutycznej obserwuję jak bolesnym doświadczeniem potrafi być zmiana, która choć nieunikniona w życiu, bezlitośnie obnaża lęki, negatywne przekonania, przypomina o wcześniejszych niepowodzeniach.
Karty Zmiany, krok po kroku, prowadzą przez dokonujące się w kliencie procesy. Pytania tam zawarte odkrywają m. in., myśli, emocje, wartości i potrzeby, pomagają dokonać bilansu oraz tworzyć nowe nawyki. W pracy z Kartami szczególnie cenię dodatkowe pytania pogłębiające samoświadomość oraz wspierające myśli na każdy dzień zmiany. W obszarze poznawczym Karty uświadamiają ograniczające przekonania i zmieniają je na bardziej zdrowe i wspierające. Ważne dla mnie jest również to, że Karty odkrywają zasoby klienta i budują jego motywację do stawiania czoła wyzwaniom, jakie niesie zmiana. „Bo w życiu masz to, na co się odważysz”.
Narzędzie to wykorzystuję na sesjach indywidualnych lub jako element pracy osobistej pomiędzy sesjami. Karty są też świetnym materiałem do pracy grupowej podczas treningów i warsztatów rozwojowych.


Z całego serca polecam psychologom, terapeutom, pedagogom, trenerom i coachom.

—-

Cudowne karty, wymagające chwili zatrzymania i uwagi. Konkretne ćwiczenia i pytania są bardzo pomocne i dają poczucie bezpieczeństwa w procesie. Piękna podróż do siebie. Polecam!
—-

Każda karta otwiera przed nami drzwi do zmiany, szanując naszą gotowość na „tu i teraz”, oferując przestrzeń na eksperymentowanie, możliwość popełnienia błędu i zostawiając nam decyzyjność: czy jesteśmy gotowi przez te drzwi przejść?
—-

Kiedy zaczęłam (naprawdę) się wczytywać oraz wykonywać te ćwiczenia to poczułam (dziwną) ulgę w środku. Zrozumiałam, że one naprawdę mają moc zmiany.
—-